
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.8 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 1.5 A |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 625 ps |
| Propagation Delay | 625 ns |
| Logic Function | D-Type, Latch |
| Independent Circuits | 1 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 400
Distributors
pcbx
Unit Price$3.27951
Ext.Price$3.27951
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.27951 | $3.27951 |
| 10 | $2.63490 | $26.34900 |
| 25 | $2.23393 | $55.84825 |
| 50 | $2.04794 | $102.39700 |
| 100 | $1.87743 | $187.74300 |
| 300 | $1.82674 | $548.02200 |
| 500 | $1.77740 | $888.70000 |
| 1000 | $1.62693 | $1626.93000 |
